CanonTURK Foruma Hoş Geldiniz.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Like Tree28Likes

Konu: Fujifilm X-T1

emir35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CanonTURK Antalya Sorumlusu

Status
    İsim
    Emir Gevrek
    Makina:
    FujiFilm X-T2
    Nereden
    Antalya

Levent, C.tesi günkü workshopta bu konuyla ilgili bir sunu vardı. Lens ve body ağırlıkları karşılaştırması. Ulaşabilirsem burada paylaşacağım. Aynı aralıktaki lensler ve bodylerin toplam ağırlıkları ile ilgili...

Levent Yaşar likes this.

Levent Yaşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CanonTURK Üyesi

Status
    İsim
    Levent Yaşar
    Makina:
    6D + 24-105L+50mm f1.4+17-40L+Helios 44m-4+revuenon 135mm f2.8 + Cosina 24mm f2.8
    Nereden
    İstanbul

Alıntı emir35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Levent, C.tesi günkü workshopta bu konuyla ilgili bir sunu vardı. Lens ve body ağırlıkları karşılaştırması. Ulaşabilirsem burada paylaşacağım. Aynı aralıktaki lensler ve bodylerin toplam ağırlıkları ile ilgili...
    Emir abi ben de aynı şeyi söylüyorum aslında. Aynı aralıktaki lenslerin tamamını alıp da aynı aralıkda devam ediyorsan ve toplam ağırlık 1/3 oranında değişiyorsa sıkıntı yok.
    Tabi aynı aralıkda devam edip de aynasıza geçtiğin için yeni ekipmana 3 katı fiyata sahip olacaksan o apayrı bir durum olur. Ben taşırım ekipmanımı şimdilik.

Genel olarak aynasız veya ufak ekipman ile ilgili dahha tam oturmadığı kanaatindeyim. Birgün herkes aynasız alabilir bu konuda da geleceğin aynasızlar üzerinden devam edeceğini düşünüyorum.

Ama işin bir de başka bir boyutundan bahsedeyim.
    sony 7r + carl zeiss 55mm ikilisi muhteşem bana göre. Diyelim ki bu ikiliye sahip birisi düğün fotoğrafı çekiyor.
    Müşteri bu ikiliyi görünce (Özellikle gelin hanım) suratı düşecektir.
    600D + 18-55 bile bu ikiliye göre(ki lensini alamaz) daha heybetli olduğundan daha iyi fotoğraf çekiyordur imajı verecektir işi bilmeyen müşteriye.
    Tabi anlatabilirse ne kadar muhteşem bir makine olduğunu o başka. Ama her müşteriye anlatmaya çalışırken birgün eeeh bununla mı uğraşıcam diyebilir.

Hepsi tabi ki benim düşüncem. Tarık ölmez'in istatistiği doğruysa 1 sene sonra yarı fiyatına gelirse X-T1 alabilirim 2. makine olarak. Ama şimdilik ben böyle güzelim.

"VARLIĞIM, TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...."

Yüksek sesle bir daha söyle

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..."

emir35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CanonTURK Antalya Sorumlusu

Status
    İsim
    Emir Gevrek
    Makina:
    FujiFilm X-T2
    Nereden
    Antalya

Levent, ilk yazdığım yazıyı tekrar okur musun...Orada kimlere hitabettiğini kendimce anlattım. Yaşım 42, bu işi hobi olarak kendimce keyif alarak yapan bir amatör fotoğrafçıyım.Boyut konusunda ki düşünceler benim gibiler için hiç önemli değil aksine ben bu işten keyif almaya başladım. Eskiden 7D ile sokakta fotoğraf çekerken insanların dönüp baktığını hatta çok ciddiye aldıklarını fark edip rahat olamayan birisi olarak bu gövde ile bana tam da istediğim şekilde muamele ediyorlar...

Herkes istediği, sevdiği, keyif aldığı ekipmanla devam etsin tabii ki, buna bir diyeceğim tabii ki olmaz. Ha şu da yanlış anlaşılmasın, asla bir marka saplantım olmadı. Bu üçüncü set değiştirişim. Bu sefer ki gerçekten ağırlık yüzünden oldu. Etrafımdaki herkes de buna şahittir...

hanngman likes this.

Levent Yaşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CanonTURK Üyesi

Status
    İsim
    Levent Yaşar
    Makina:
    6D + 24-105L+50mm f1.4+17-40L+Helios 44m-4+revuenon 135mm f2.8 + Cosina 24mm f2.8
    Nereden
    İstanbul

Alıntı emir35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Levent, ilk yazdığım yazıyı tekrar okur musun...Orada kimlere hitabettiğini kendimce anlattım. Yaşım 42, bu işi hobi olarak kendimce keyif alarak yapan bir amatör fotoğrafçıyım.Boyut konusunda ki düşünceler benim gibiler için hiç önemli değil aksine ben bu işten keyif almaya başladım. Eskiden 7D ile sokakta fotoğraf çekerken insanların dönüp baktığını hatta çok ciddiye aldıklarını fark edip rahat olamayan birisi olarak bu gövde ile bana tam da istediğim şekilde muamele ediyorlar...

Herkes istediği, sevdiği, keyif aldığı ekipmanla devam etsin tabii ki, buna bir diyeceğim tabii ki olmaz. Ha şu da yanlış anlaşılmasın, asla bir marka saplantım olmadı. Bu üçüncü set değiştirişim. Bu sefer ki gerçekten ağırlık yüzünden oldu. Etrafımdaki herkes de buna şahittir...
    Abi sana demedim ben diğer yazdığımı tabi ki. Genel aynasız düşüncem. Keşke cep telefonu ile aynı fotoğrafı çekebilsem dediğim çok olmuştur emin ol. Sadece erken olduğunu düşünüyorum aynasız için.
    Sen yukarıda belirmişsin zaten ben de okudum bel ağrısı ile ilgili olanını.
    Yanlış anlaşıldım galiba kusuruma bakma. Bu konuların aynısını HİDye de sordum face üzerinden de cepten de. Ekipman değiştirme hastalığına kapıldığını da bir çok kez ona söylemişimdir. Hatta Orhan Bulut'a da çok kez takıldım (En son Sony 7R aldı) aynı sebeplerden. Ki senin hatırladığım marka saplantına ya da ekipman hastalığına hiç rastlamadım. (Bende vardı törpüledim) Senin söylediğine de şahitlik gerekmez abi o kadar da tanıyorum.

"VARLIĞIM, TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...."

Yüksek sesle bir daha söyle

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..."

Komodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Canonturk Üyesi

Status
    İsim
    Oguzhan SUER
    Makina:
    6D
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Levent Yaşar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumun eski müdavimlerinden Halil İbrahim Duran ve Adminlerden Tahir Yıldız da bayağı övdü makineyi.

Emir Abi sen de geçiş yapmışsın sana da hayırlı olsun.

Ama ben bir şeye takılıyorum. Şimdi İbrahimden biliyorum ki 17-35den 70-300e kadar en az 5 tane lens ile dolaşan bir insandı.
    Son hatırladığım ekipmanlarını sıralıyorum.
    17-35 Canon f 2.8
    Tamron 24-70 f2.8
    Canon 70-200 IS II (Sonra Bunu sattı ve 70-300 Tamron aldı)
    85mm 1.8 (Veya 1.4 Sigma)
    50mm 1.4 Sigma olabilir hatırlamıyorum.
    100mm f2.8 Macro
    5Dmark III (Sonra bunu sattı 6D aldı) ki kullandığı her gövdede Grip kullanırdı.

Şimdi ben bu kadar ekipmanı taşıyan birisinin Aynasıza geçip de aman ne rahatmış demesini anlamıyorum. Kullandığı lens sadece 18-55 ve 56mm f1.2.
    şimdi tabiki arada 20kg fark olacak. Tek lens ve tek gövde ile bütün aralıklarda istediğin kaliteyi alıyorsan diyeceğim birşey yok. Ama öyle birşey de yok. Sat kullanmadıklarını. Hafiflesin ekipmanların.
    Ben şuan aynasızları hafiflikleri ile kıyaslarken aynı aralıktaki tüm lenslerin birlikte kıyaslanması taraftarıyım. Olur 10-200 aralık tek lens ufacık üzerinde. f2.8 verir portreye de manzaraya da güzel cevap verir o zaman kıyaslayalım ağırlığı. ya da Emir Abi gibi 7D kullanır ama 18-55le üzerinde de sadece 18-55e geçer aynasıza der ki ben rahatım artık ekipman ağırlığımı 1/3e indirdim hem de daha iyi imaj kalitesi var bunun der onu da anlarım. Ama buna matematiğim yetmiyor.
    Hocam merhaba

Aynasız sistem her anlamda daha kompakt. Yani bunu şöyle anlayabilirsiniz. Ödünç bir aynasız gövde alın muadil lensler vs yanınıza alın gün boyunca vakit geçirin inanın D-SLR'nin verdiği yorgunluk olmuyor üzerinizde.

Bizde yeni aldık bu çantadan 2 adet. Think Thank Airport Security V2.0 Bunların ikisine 30 tane X serisi gövde (X-T1, X-E2, X-Pro1, X100s) koyabiliyoruz. Ayrıca 30'a yakın lens, grip, batarya. Bu rahatlığı başka sistemde bulmak mümkün değil.
    Airport International™ V 2.0 Roller Camera Bag - Think Tank

MacBookPro 15 RETİNA, İ7 2.6, 512 SSD, GT750M
    EOS 6D, 17-40 f/4L, 70-200 f/2.8L USM IS II, 50mm f/1.4 DG HSM Art, 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro
    Nikon D810, D600, D7100
    NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED, 70-200mm f/2.8G ED VR II
    Edelkrone Slider Plus Small, Target & Action Module

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

muratreis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CT İstanbul Anadolu Yakası Üyesi

Status
    İsim
    Murat Ünal
    Makina:
    Sony RX1 / Nex-6
    Nereden
    İstanbul

X-T1 güzel olmuş, tam olmuş diyebilirim nacizane.

Fujifilm in Tekirdağ etkinliğine katıldım. Bütün gün X-T1 56 ve 60 Macro kullandım. Griple kullandım. Genede çok rahattım bütün gün. Fujinin lensleri gerçekten güzel 14 - 23 - 56 lensler çok güzel. 23 ün uyumu harika 56 1.2 de nefis performans veriyor. Fujinin Telefonlara yüklenen özel programı sayesinde boynunuzda makine asılırken makinenin bütün işlevlerini telefondan yapıp fotoğraf çekebiliyorsunuz. Sokakta çok işe yarar kimsede anlamaz

Aynasızlar şu anda genellikle 2. makine olarak düşünülüyor. Ama X-T1 özellikle istediğiniz lensleri belirlediyseniz 1. makine olarak rahatlıkla kullanılabilir. Tabi bu görüşlerde hep profesyonel ve özel fotoğraf alanlarını ayırıyorum. Faruk Akbaşın Hindistan X-T1 ile çektiği fotoğraflarına bayıldım. Sanırım son 3-4 aydır bütün gezilerinde sadece X-T1 kullanıyor Fuji adına Faruk Akbaş.

emir35 likes this.
    Sony RX1 -- Nex-6/16-50

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Ytczm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Canonturk Üyesi

Status
    İsim
    Aytaç ÜZÜM
    Makina:
    Sony
    Nereden
    İstanbul

Fuji'yi son zamanlarda çok beğenmeye başladım. Aylar önce aynasızları hiç düşünmezken, ''gereksiz'' bulurken şuan düşüncelerim tamamen değişti. Fujinin sensörünü ve imaj kalitesini çok başarılı buluyorum. Bence hobi amaçlı fotoğraf çeken kişiler için büyük nimet, Emir abinin dediği gibi hem fazla dikkat çekmiyor, daha rahat oluyor insan hem de ağırlık konusunda da çok iyiler.

Kutay incelemeni izledim, eline sağlık. Biraz daha yavaş konuşursan daha iyi olacak

emir35 likes this.

muratreis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status
    İsim
    Murat Ünal
    Makina:
    Sony RX1 / Nex-6
    Nereden
    İstanbul

X-T1 Hakkında güzel kullanıcı yorumları ve izlenimleri (tavsiye ederim) :

Hüseyin Taşkın | Fujifilm XT-1 İzlenimlerim 1

Tahirin stüdyo testi Fuji XT1 Stüdyo Testi | Tahir YILDIZ

Fujifilm X-T1 Kullanıcı İzlenimleri | HALK BÖYLE İSTİYOR

emir35 likes this.
    Sony RX1 -- Nex-6/16-50

loving - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CanonTURK Üyesi

Status
    İsim
    burak yılmaz
    Makina:
    canon 600d
    Nereden
    istanbul

tanıtım süper teşekkürler.

Canonturk Yazarı

Status
    İsim
    Kutay Kösem
    Makina:
    var
    Nereden
    oradan

İncelemem ile ilgili yorumlara teşekkür ederim
    Xt1 için inceleme videomda videosu kötü demiştim video çekerken ayarlara doğru düzgün izin vermiyor, aşırı kontraslı ve aşırı keskin görünüyor, anılar çekilir ama ciddi prodüksiyona girilmez demiştim. Dediklerimin hala arkasındayım Ama sadece xt1 ile başka hiç bir şey kullanmadan şimdiye kadar hiç yapma şansım olmayan tarzda bir video yapabildim, bunu da belirtme ihtiyacı duydum
    Karşınızda kanalımda ki ilk 4k çözünürlükteki video

stetik likes this.

Canonturk Yazarı

Status
    İsim
    Kutay Kösem
    Makina:
    var
    Nereden
    oradan

X-T1 ile birlikte 23mm lensi inceledim, bu makinayı ve sistemi merak edenler ilgi duyabilir

gokhan likes this.

theimage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CanonTURK Üyesi

Status
    İsim
    ömer uğur
    Makina:
    Mirrorless
    Nereden
    Izmir, Turkey

Düğün fotoğrafçılığı sony a7 600d paradigmasi çok doğru değil kanımca. Sony a7 ile bu tür Pro islere girmek Ferrari ile off-road yapmaya benzeyebilir. Yani DSLR amatör kullanıcı için aynasızdan önce önemli bir güven ve başvuru kaynağı idi. Lakin aynasızlar bu boşluğu iyi doldurdu. Avantaji Optik bakac ve gribi olan DSLR familyasına en iyi alternatif hibrit bakacli Fuji nin xpro1 ve x100s (rangefinder diyebiliriz)hertürlü hava korunaklı xt1 ise Grip olarak bir DSLR asla aratmıyor. Fuji çok farklı bir pencere açtı vesselam. Geriye canonikon un bu piyasada ivmelenmesi kaldı.

Komodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Canonturk Üyesi

Status
    İsim
    Oguzhan SUER
    Makina:
    6D
    Nereden
    İstanbul

Arkadaşlar merhaba

Eğer forumdan talep olura Fujifilm Kadıköy ve Sirkeci mağazalarında forumun avrupa ve asya kısmıdan kullanıcılarına Workshop düzenleyebiliriz.

Kafasında soru işerati olan herkes tüm makine ve lensleri deneme şansına sahip olur. Eğer böyle bir talep olursa değerlendirebiliriz...

Geri dönüşü buradan da alabiliriz veya oguzhan.suer %&%&+^ @fujifilm. 343434 com.tr

stetik and emir35 like this.
    MacBookPro 15 RETİNA, İ7 2.6, 512 SSD, GT750M
    EOS 6D, 17-40 f/4L, 70-200 f/2.8L USM IS II, 50mm f/1.4 DG HSM Art, 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro
    Nikon D810, D600, D7100
    NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED, 70-200mm f/2.8G ED VR II
    Edelkrone Slider Plus Small, Target & Action Module

Ytczm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Canonturk Üyesi

Status
    İsim
    Aytaç ÜZÜM
    Makina:
    Sony
    Nereden
    İstanbul

Emeğine sağlık Kutay, gene değişik,eğlenceli ve güzel bir inceleme olmuş

RauLgs21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CanonTURK Üyesi

Status
    İsim
    ilker Özmüş
    Makina:
    Canon AE-1 Program
    Nereden
    Adana

emeğine sağlık.
    birde x100s incelemesi olur mu?
    aklım hep onda

VUR BENİ KORKAK
    Canon AE-1 Program + Canon FD 1,4 + Filmler

hanngman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CanonTURK Üyesi

Status
    İsim
    Gökhan ÖZGENÇ
    Makina:
    Zenit e-olympic, zenit et, Nikon FG-20
    Nereden
    Ankara

Merhabalar,
    Öncelikle inceleme harika olmuş Kutay arkadaşıma teşekkür etmek isterim. Ben de 3 hafta kadar önce XT-1 edindim. Tüm güzel özellikleriyle birlikte olumsuzluklarıyla beraber kabul ediyorum. Genelde manzara ve sokak fotoğrafları üzerine yoğunlaştım çekimlerimde ve ifade etmek isterim ki bu makine photoshop için değil tamamen fotoğraf için! Öte yandan şarj konusu büyük bir sıkıntı, griple beraber kullanılsa dahi bir DSLR çekim ömrü kadar ancak ediyor.

Emin olun tüm olumlu özellikleri olumsuz bütün özelliklerini silip süpürüyor. Makinenin sahip olduğu ekstra özelliklerin her biri aslında ayrı ayrı para harcanıp satın alınabilecek türden olduğundan fiyatındaki uçukluğu bir nebze kapatıyor. Yakın zamanda ben de bir gezi yazısı niteliğinde birşeyler yapmak istiyorum görüşmek üzere...

Canonturk Yazarı

Status
    İsim
    Kutay Kösem
    Makina:
    var
    Nereden
    oradan

Bu bölümümde fujinon 55-200'ü inceledim
    X serisi makine kullananlara duyurulur

damenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Status
    İsim
    Mehmet
    Makina:
    -
    Nereden
    İstanbul

Dün eminönündeki showrooma gidip bu makineyi ve fujinin diğer aynasızlarını deneme fırsatım oldu. XT1 i gördükten sonra sanki kocaman slr leri boşa taşıyormuşuz hissine kapıldım. Özellikle xt1 in ele oturması body kalitesi çok hoşuma gitti. ISO başarımının canon 5d mark 2 ile aynı hatta daha iyi olduğunu söylediler ama test edip incelemedim. Eğer gerçekten de öyleyse fuji çok iyi iş çıkarmış.

Birde 56mm f1.2 lensini body üzerinde denedim o da çok başarılı geldi. Ne diyeyim ön yargıyla gitmiştim ama bu kadar iyi olmasıyla fuji beni şaşırttı.

Hele 4-5 katlı yeri sadece fotoğraf için ayırmaları, seminer kısmı, amatörler için studio kullandırılması gibi şeyleri Türkiye'deki fotoğrafçılar için çok faydalı buldum.

emir35 and karlih like this.
    Mehmet

yucelozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Canonturk Üyesi

Status
    İsim
    Yücel ÖZEL
    Makina:
    https://kit.co/yucelozel/my-equipments
    Nereden
    Fethiye, Turkey

İnceleme için teşekkürler Kutay aydınlandık yine.

karlih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CanonTURK Üyesi

Status
    İsim
    hakan karlı
    Makina:
    Canon
    Nereden
    İstanbul

5D MKII ve 6D kullandıktan sonra X-T1 bana büyük rahatlık verdi doğrusu. şimdi bütün gün elimde makine dolaşabiliyorum ve en güzeli sokakta çekim yaparken kimse korkmuyor (veya gereksiz ilgi odağı olmuyorum).
    10-24 f4, 23 ve 56mm lensler harika, yakında 16-55 f2.8 WR lens gelecek, dertler bitecek

emir35 and tarikolmez like this.
    Pentax K-x, K-r, Nikon D7000, Canon 5D MKII, The Winner is...Canon 6D, Fuji X-T1